Het land der vreugde en gelukzaligheid

Wat bedoelt men met het land der vreugde en gelukzaligheid? Het is de vreugde van de onbegrensdheid, de eeuwige activiteit, het eeuwige werken. Waarom kan alles wat ons in de aardse wereld bedrukt, ons in het Devachan (geestesland, goddelijke wereld) niet meer bedrukken? Het Devachan is geen oord der gelukzaligheid, doordat ons genietingen ten deel vallen, zoals de mens ze in de aardse wereld verlangt en begeert, maar doordat hij vrij is van zijn lichaam, vrij is van dat wat naar zinnelijke lusten verlangt, vrij is ook van wat hem begrenst, en omdat het hem mogelijk wordt om op datgene, wat anders van buiten op hem werkt, terug te werken. Wat ons begrenst in de zintuiglijke wereld, is verwijderd, wat ons smart kan doen, is er niet meer.

Want waardoor ontstaat de smart? Doordat op ons astraallichaam of op ons fysieke lichaam indrukken gemaakt worden. Deze lichamen hebben we afgelegd, als wij in de geesteswereld zijn; de aanleiding (Duits: Grund) voor de smarten en de onlustgevoelens, die wij in de fysieke wereld beleven, is weggevallen. Omdat niemand meer egoïstisch kan zijn, kan ook niemand meer egoïstische vreugden verlangen; omdat niemand meer een astraallichaam heeft, is men vrij van alles wat de eigen persoonlijkheid bedrukken kan. Daarom noemt men het Devachan het “Land der verrukking”, het “Land der gelukzaligheid”.

Bron: Rudolf Steiner – GA 88 – Über die astrale Welt und das Devachan – Berlijn, 25 februari 1904 (bladzijde 141) 

41gwzxheoql._sy264_bo1204203200_ql40_ml2_-1

Eerder geplaatst op 26 juni 2018  (18 reacties)

2 gedachtes over “Het land der vreugde en gelukzaligheid

  1. eccnl@casema.nl

    Beste Ridzerd,

    Met een zoekopdracht toch gevonden.

    Sorry als deze keer de ‘lege’ webpagina door mijn computer werd gegenereerd!

    Met vriendelijke groet,

    Frans Honigh

    Van: eccnl@casema.nl eccnl@casema.nl Verzonden: woensdag 14 december 2022 12:06 Aan: ‘De grote Rudolf Steiner Citatensite’ comment+egu3ol5-ivk8ia2qcc3zxz62@comment.wordpress.com Onderwerp: RE: [Nieuw bericht] Het land der vreugde en gelukzaligheid

    Beste Ridzerd,

    Kennelijk gaat er iets fout deze keer:

    Het lijkt erop dat er niets werd gevonden op deze locatie. Misschien een zoekopdracht proberen?

    Met grote dank voor uw werk,

    Frans Honigh

    Van: De grote Rudolf Steiner Citatensite <

    1. Beste Frans, je tweede berichtje was bij fe Spam terecht gekomen. Daarom zag ik hem nu pas.
      Sorry hoef je niet te zeggen, want het was mijn fout dat er een mail kwam waar niets in stond.
      Vriendelijke groet, Ridzerd

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s