De materiële wereld is de uitdrukking van een stoffelijk gestalte gegeven wijsheid, de goddelijke wijsheid

Beschouwen wij de wonderbaarlijke structuur van een dijbeen, het been dat het gehele lichaam ondersteunt en waarvan de oppervlakten zodanig met elkaar verbonden zijn, dat met de kleinst mogelijke stofmassa de grootst mogelijke stevigheid wordt bereikt. Geen ingenieur zou zo’n wonder voor elkaar kunnen krijgen.

Bron: Rudolf Steiner – GA 94 – Kosmogonie -Parijs, 28 mei 1906 (bladzijde 35)

dijbeen21

Eerder geplaatst op 17 september 2013

 

 

Advertentie

2 gedachtes over “De materiële wereld is de uitdrukking van een stoffelijk gestalte gegeven wijsheid, de goddelijke wijsheid

  1. henri

    De ingenieur is goddelijk, de Heilige Geometrie .Plato .

    R Steiner diende op bewust niveau de relatie van de geometrie tot het geestelijke te leren kennen , nl. door de denkkrachten over de natuur .

    Op/karma niveau vertelt hij later daarover meer …daarbij gaat het om
    zijn erg gewaardeerde leraar geometrie , Kosac ( 1836 -1914 ) van Steiner vanaf zijn 11 jaar in de Realshule . Kosac waarover hij later ontdekte die de incarnatie van niemand minder dan Lord Byron was , dat gebeurde omdat die beiden fysiek een horrelvoet hadden deze twee personen amengeleefd hadden 2 eeuwen voor de kruistochten en allerlei meegemaakt hadden samen ivm een beeld het Palladium .
    dat zij wilden bemchtigen in Consantinopel .
    ( zie daarover de oa karmavoordrachten ga 235 22, 2n 23 maart 1934
    )
    Velen zijn benaderd door bepaalde wezens daar omtrent aangaande de Heilige geometrie ….Drunvalo Melchizedek , Janosh
    Ook heel mooie creaties zijn ontworpen door de geest , denk maar aan de befaamde graancirkels .

    Het werk van Janosh ,als levenskunstenaar

    https://www.cosmic.care/en/janosh-start/over-janosh

    Zalig kerstfeest !

    1. henri

      errata
      Volgens ik herlees hadden beide personen ,enerzijds de meetkundeleraar en anderzijs Lord Byron alleen de horrelvoet gemeen , En Steiner kon verder schouwen dat deze twee persoonlijkheden samen geleefd hadden veel eerder en allerlei gemeen hadden gehad . En door een raar toeval welks gebeurde met twee andere personen , Byron-enthousiaten kwam Steiner daarop. Vaak is de aanleiding iets typisch fysiek om de incarnatie te vinden volgens Steiner .Het is dus niet zo dat Kosac in zijn vorige incarnatie Lord byron was . Foutje van mij .

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s