Spiritueel inzicht/Orde/Chaos

Meer, oneindig veel meer dan enig andere tijd vereist de tegenwoordige tijd van de mensen juist dat wat deze mensen het allerminste hebben willen: geesteswetenschappelijk inzicht. Hoe vreemd het voor de mensen van tegenwoordig ook klinkt: Orde wordt het uit de chaos van tegenwoordig niet, voordat een voldoende groot aantal mensen zich zal bekwamen om de spirituele waarheden te erkennen. Dat zal het wereldhistorische karma zijn.

Bron: Rudolf Steiner – GA 177 – Die spirituellen Hintergründe der äußeren Welt – Dornach, 29 september 1917 (bladzijde 15)

Zie ook: Men kan geloven dat men de geestelijke wereld kan ignoreren, maar waar is het niet

2 gedachtes over “Spiritueel inzicht/Orde/Chaos

  1. Al ware het, dat ik de talen der mensen en der engelen sprak, en de liefde niet had, zo ware ik een klinkend metaal, of luidende schel geworden.
    En al ware het dat ik de gave der profetie had, en wist al de verborgenheden en al de wetenschap; en al ware het, dat ik al het geloof had, zodat ik bergen verzette, en de liefde niet had, zo ware ik niets.
    Want wij zien nu door een spiegel in een duistere rede.

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s