Tot de heftigste Steinercritici behoorde de Tübinger theoloog Johann Wilhelm Hauer. Na een voordracht van Rudolf Steiner, waarbij ook van ‘leven na de dood’ sprake was, zei Hauer: ‘Hoe het er daarginds aan gene zijde van de drempel zal uitzien, dat zullen we nog wel tezijnertijd ervaren, als we daar komen.’ Rudolf Steiner merkte daarover op, dat zou precies zo zijn, als zouden poolreizigers zeggen: ‘Wat wij voor onze reis nodig hebben, dat zullen we wel bepalen, als we eenmaal aan de Noordpool zijn aangekomen.’
Bron: Sie Mensch von einem Menschen! Rudolf Steiner in Anekdoten door Wolfgang G. Vögele (bladzijde 159)
Toe- en voorbereiden. Ook voor die overgang. Mooie beeldspraak van Steiner.
Ik denk dat voor beide iets te zeggen valt, zaken voorbereiden kan zeker geen kwaad, maar het kan ook van te voren (onbewust) verwachtingen scheppen, die de echte, latere, waarnemingen vertroebelen. Steiner heeft het ook over dat je de zaken onbevangen, met enigszins verbazing tegemoet zou moeten treden, opdat je een juiste waarneming kan doen.
@Haike
Ik denk dat dat voor hier op aarde geldt. Via specifieke esoterische scholing kan je je voorbereiden op wat na je laatste ademtocht gaat komen.
Pingback: Gene zijde | De grote Rudolf Steiner Citatensite