Wie niet het zekere weten in zich draagt dat hij zo nuchter, zo “wetenschappelijk” denken kan als de meest nuchtere astronoom of planten- en dierenonderzoeker, die zou in dingen van het spirituele leven, in bovenzinnelijke inzichten alleen een lerende, geen leraar, mogen zijn. […] Niemand zou leraar moeten willen zijn die niet het meest nuchtere verstand en de strengste wetenschappelijke discipline uitoefenen kan.
Bron: Rudolf Steiner – GA 34 – Gesammelte Aufsätze – 1903 (bladzijde 35)
Dit is ook weer zo’n waarheid als een koe, waar lang niet iedereen zich aan houdt…
Dat is denk ik ook nog niet zo makkelijk, het moge dan een waarheid zijn als een (biologisch-dynamische) koe, maar als je het daarmee af doet, ga je misschien wel aan het wezenlijke en de moeilijkheidsgraad ervan voorbij.
Ja dat is natuurlijk zo. Maar goed voorbeeld doet goed volgen: http://www.literairnederland.nl/2012/04/20/van-kritische-distantie-tot-doorvoelde-blik/