Als de mens wijsheid nodig heeft om de dingen te begrijpen, aan de dingen dus wijsheid ontleent, blijkt daaruit, dat er wijsheid in de dingen ligt. Want al zou de mens zich nog zo inspannen, om de dingen te begrijpen door middel van voorstellingen, die vol wijsheid zijn: hij zou er geen wijsheid uit kunnen halen, als deze er niet van te voren in was neergelegd. Wie door middel van wijsheid dingen wil opnemen, waarvan hij meent, dat zij niet van te voren die wijsheid hebben ontvangen, kan ook geloven, dat hij water uit een glas zou kunnen halen, zonder dat het er van te voren ingegoten was.
Bron: GA 13 – Die Geheimwissenschaft im Umriss – hoofdstuk 4

Een mens heeft geen wijsheid nodig om dingen te begrijpen, slechts zintuigen en een voldoende functionerende geest. De wijsheid komt er pas bij als de mens deze dingen in zijn juiste context kan plaatsen tov alle andere dingen. Uit de toepassing daarvan kan dan wijsheid blijken.
Ik moet zeggen dat ik dat portret van Janako Tagnaro helemaal zo gek nog niet vind; ik vind het wel een interessant beeld van Steiner opleveren. In ieder geval beter dan een aantal portretten dat op zijn website staat. Dus u heeft naar mijn mening niet eens zo’n heel slechte uitgekozen!
Ja, echt gek vind ik het ook niet. Maar het is in mijn ogen toch niet een schilderij van iemand die echt goed kan schilderen, maar ik heb er ook geen stuiver verstand van. Neemt niet weg dat het toch wel een mooi schilderij is. Ik heb nu ook zijn website gevonden, daar staan een aantal andere mooie schilderijen van hem. De andere portretten van hem heb ik echter niet kunnen vinden.
http://www.consciousness-evolving.com/Art_and_Consciousness.html
Ik heb nu ook zijn andere portretten gevonden, daar zijn toch ook heel mooie bij.
Gaat het nu over de tekst of over dat amateuristische schilderij?
In dit geval gaat het meer over het schilderij dan over de tekst. Ik reageer niet altijd op teksten omdat ik soms er niet veel over weet te zeggen.
Wijsheid komt niet uit de uiterlijke wereld.
Slechts uit jezelf.